تبلیغات
هر چی دوست داشته باشی؟ - ۱۰ تفاوت اساسی طبقه متوسط با پولدارها
 
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : شهاب الدین خالویی
جستجو

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

انواع کد های جدید جاوا تغییر شکل موس

تحلیل آمار سایت و وبلاگ
هر چی دوست داشته باشی؟

Differences-Between-Middle-Class-And-Rich-People

بر اساس گزارش مجله فوربس، ثروت ۴۰۰ پولدار برتر آمریکایی از مجموع ثروت ۱۵۰ میلیون آمریکایی دیگر بیشتر است؛ اما در مورد افرادی که در میان طبقه فقیر و ثروتمند قرار دارند چطور؟ طبقه متوسط؟ شاید شما هم در طبقه متوسط قرار داشته باشید؛ یعنی هنوز نه فقیر هستید و نه پولدار. بر اساس اطلاعات و آماری که طی دو دهه‌ی اخیر منتشر شده است، به نظر می‌رسد طبقه متوسط در حال کوچک شدن است؛ یعنی در آینده‌ای نه چندان دور شباهت کمتری به طبقه متوسط خواهید داشت. به احتمال زیاد یا فقیر خواهید بود و یا ثروتمند. دوست دارید کدام طرف باشید؟

اگر می‌خواهید طرف پولدارها باشید باید مثل ثروتمندان بی اندیشید. در ادامه ۱۰ تفاوت اساسی طبقه متوسط با پولدارها را بررسی می‌کنیم تا درس‌های لازم را یاد بگیرید:

 


۱-طبقه متوسط در راحتی زندگی می‌کنند، پولدارها به دنبال سختی هستند

پیتر مک ویلیامز می‌گوید: ” به دنبال زندگی در سختی ناشی از کار و تلاش فراوان باشید چون زندگی در راحتی به تمام شدن منابع و مشکلات منتهی می‌شود. زندگی در سختی ممکن است خوشایند نباشد، ولی بهای کوچکی است که برای رسیدن به یک زندگی رؤیایی می‌دهید.”

Differences-Between-Middle-Class-And-Rich-People-1

رابرت آرنورت می‌گوید: ” در سرمایه‌گذاری، کارهای آسان و راحت به ندرت سودآور هستند.”

داشتن شغل مطمئن و ایمن راحت است. کار کردن برای دیگران آسان است. طبقه متوسط فکر می‌کنند راحت بودن و در آسایش به سر بردن به معنای خوشبخت بودن است، اما پولدارها می‌دانند که اتفاقات خارق‌العاده زمانی رخ می‌دهند که خودشان را در موقعیت‌های سخت و دشوار قرار دهند. راه‌اندازی کسب و کار شخصی همراه با ریسک است و ریسک کردن شاید دشوار باشد، اما کمی ریسک چیزی است که برای تولید ثروت و دستیابی به نتایج خارق‌العاده به آن نیاز داریم.

از منطقه آسایش و امنیت خود خارج شوید. به گزینه‌هایی که پیش روی‌تان است نگاه کنید. اگر می‌خواهید ثروتمند شوید حداقل باید کمی سختی بکشید. حتی شاید شکست بخورید و این عالی است، چون اگر شکست نخورید یعنی کار زیادی انجام نداده‌اید.

 

۲-طبقه متوسط بالاتر از منابع مالی خود زندگی می‌کنند، ثروتمندان پایین‌تر از درآمدشان

کالوین کولیچ می‌گوید: ” چنانچه در سطح متوسط زندگی کنید، ارزش و کرامتتان پایین نمی‌آید و استقلالتان زیر سؤال نمی‌رود.”

Differences-Between-Middle-Class-And-Rich-People-2

شما هیچ وقت نمی‌توانید مچ یک میلیونر متوسط را در یک ماشین گران‌قیمت یا خانه‌ای چند میلیارد تومانی بگیرید. ثروتمندان هیچ‌گاه پولشان را برای خرید بدهی‌هایی که به مرور بهایشان کاهش می‌یابد خرج نمی‌کنند، آن‌ها همیشه پولشان را صرف خرید دارایی‌های باارزش می‌کنند و دائماً پایین‌تر از درآمد خود زندگی می‌کنند. بر اساس مطالعه‌ای که در کتاب ” میلیونر همسایه (The Millionaire Next Door)” منتشر شد، به طور متوسط، ثروتمندان به جای ماشین‌های نو، یک ماشین کار کرده می‌خرند. حتی اگر استطاعت خرید لوازم و کالاهای لوکس و گران‌قیمت را داشته باشند باز هم از خرید آن‌ها صرف‌نظر می‌کنند.

به یاد داشته باشید، اگر درآمد سالیانه شما ۵۰ میلیون تومان باشد و کل این ۵۰ میلیون تومان را خرج کنید، ورشکسته خواهید شد.

 

۳-طبقه متوسط به دنبال ارتقاء شغلی هستند، پولدارها صاحب کسب و کارها و شرکت‌های مختلف هستند

رابرت کیوساکی می‌گوید: ” ثروتمندترین افراد جهان به دنبال راه‌اندازی کسب و کارها و شرکت‌های مختلف هستند، دیگران به دنبال کار در این شرکت‌ها.”

Differences-Between-Middle-Class-And-Rich-People-3

طبقه متوسط دوست دارند برای دیگران کار کنند. آن‌ها یک شغل دارند. یک پیشه. در یک پله بالاتر از طبقه متوسط، خویش‌فرماها هستند که برای خودشان کار می‌کنند. آن‌ها صاحب یک شغل هستند. پولدارها تمایل دارند مالک کسب و کارها باشند. آن‌ها مالک همان شرکت‌هایی هستند که طبقه متوسط به دنبال ارتقاء شغلی در آن‌ها هستند. ثروتمندان می‌دانند که برای کسب درآمد بیشتر به کارمندان بیشتری نیاز دارند. پولدارها قدرت درآمد منفعل را درک کرده‌اند. می‌دانند درآمد رسوبی است که می‌تواند آن‌ها را پولدارتر کند.

 

۴-طبقه متوسط با همه دوست هستند، پولدارها دوست‌هایشان را عاقلانه انتخاب می‌کنند

وارن بافت می‌گوید: ” بهتر است با بهتر از خودمان هم‌نشین شویم. همکاران و شرکایی برای خود انتخاب کنید که رفتارشان بهتر از شما باشد و در مسیر موفقیت الهام‌بخش شما باشند.”

Differences-Between-Middle-Class-And-Rich-People-11

پولدارها می‌دانند هم‌نشینی با افراد موفق بهترین تضمین برای موفقیت خودشان است. به همین شکل، اگر با افراد شکست خورده و ناموفق دمخور شوید این هم‌نشینی نامبارک بر موفقیت‌های شما هم تأثیر منفی خواهد داشت. طبق آمار معمولاً درآمد شما به اندازه میانگین درآمد سه تا از نزدیک‌ترین دوستانتان است. اگر درآمد بیشتری می‌خواهید با افرادی نشست و برخاست کنید که درآمد بیشتری دارند. منظورم تطبیق افکارتان با افکار موفق‌ها است. اگر می‌خواهید ثروتمند شوید باید مثل ثروتمندان فکر کنید.

 

۵- طبقه متوسط برای پول درآوردن کار می‌کنند، پولدارها برای آموختن

رابرت کیوساکی می‌گوید: ” در جوانی، برای آموختن کار کنید نه برای پول درآوردن.”

Differences-Between-Middle-Class-And-Rich-People-5

طبقه متوسط به محض اینکه کسی حقوق بیشتری به آن‌ها پیشنهاد بدهد شغلشان را تغییر می‌دهند؛ اما پولدارها می‌دانند که کار کردن در سال‌های ابتدایی جوانی برای پول درآوردن نیست، بلکه برای توسعه‌ی مهارت‌ها و خصوصیاتی است که برای پولدار شدن به آن‌ها نیاز دارند. به عنوان مثال کار فروشندگی می‌کنند تا دنیای فروش را بهتر درک کنند. یا مثلاً در بانک کار می‌کنند تا حسابداری را عملاً بیاموزند و درک بهتری از حسابداری به دست بیاورند. اگر می‌خواهید ثروتمند شوید، بایستی برای آموختن مهارت‌هایی که برای پولدار شدن به آن‌ها نیاز دارید. کار کنید. بیشتر پولدارها با حقوق بالا به این مهارت‌ها دست نیافته‌اند.

 

۶-طبقه متوسط چیزهایی دارند، پولدارها پول و ثروت دارند

ویل راجرز می‌گوید: ” خیلی از مردم پولشان را صرف خرید چیزهایی می‌کنند که اصلاً به آن‌ها نیاز واقعی ندارند، فقط برای اینکه دیگران را تحت تأثیر قرار دهند.”

Differences-Between-Middle-Class-And-Rich-People-6

برمی‌گردیم به همان ماشین گران‌قیمت و خانه‌ی بزرگ که در بالا به آن اشاره کردیم. جایی که طبقه‌ی متوسط پولشان را در آن خرج می‌کنند. از کنار محله‌های طبقه متوسط که رد می‌شوید، معمولاً برترین برندهای اتومبیل، فضای سبز زیبا و شکیل و خانه‌های گران‌قیمت را مشاهده می‌کنید. پولدارها می‌دانند که برای ثروتمند شدن باید به پول بیش از خرید لوازم و کالاهای گوناگون اهمیت دهید. اگر به خریدن چیزهایی ادامه دهید که اصلاً به آن‌ها نیاز واقعی ندارید، کم کم پولتان را نیز از دست می‌دهید. عملکرد این قانون خیلی جالب است. به عنوان مثال، وارن بافت هنوز در همان خانه‌ای زندگی می‌کند که در سال ۱۹۵۸ آن را به قیمت ۳۱ هزار و ۵۰۰ دلار خرید.

از خرید چیزها دست بردارید و پولتان را حفظ، پس‌انداز و سرمایه‌گذاری کنید. اگر اعتیاد به خرید دارید، دارایی‌های باارزشی مثل طلا بخرید. پولتان را سرمایه‌گذاری کنید و به جای خرید کفش و لوازم الکترونیک به دنبال سهام‌های خوش قیمت و راه‌اندازی کسب و کارهای مختلف باشید. این طوری فقط پولتان را پس‌انداز نکرده‌اید، بلکه آن را به جریان انداخته‌اید و جریان‌های نقدینگی مختلفی از آن ایجاد کرده‌اید.

 

۷-طبقه متوسط بر پس‌انداز و حفظ پول تمرکز می‌کنند، پولدارها به فکر افزایش درآمد هستند

برایان تریسی می‌گوید: ” بزرگ‌ترین دارایی شما توانایی کسب درآمد شما است. بزرگ‌ترین منبع شما زمان است.”

Differences-Between-Middle-Class-And-Rich-People-7

بنجامین فرانکلین می‌گوید: “ اگر می‌خواهید ثروتمند شوید، همزمان با پس‌انداز به فکر کسب درآمد هم باشید.”

پس‌انداز مهم است. سرمایه‌گذاری شاید مهم‌تر باشد، اما کسب درآمد پایه و اساس هر دو است. شما می‌دانید که به پس‌انداز و سرمایه‌گذاری نیاز دارید اما برای رسیدن به این اهداف، باید به دنبال کسب درآمد بیشتر باشید. پولدارها این واقعیت را درک کرده‌اند و همواره به دنبال ایجاد راه‌هایی برای کسب درآمد هستند و راه‌های بیشتر به معنای درآمد بیشتر است. اگر واقعاً می‌خواهید ثروتمند شوید قابلیت کسب درآمد خود را تقویت کنید نه توانایی پس‌انداز کردن و حفظ پولتان را.

 

۸-طبقه متوسط با پول برخورد احساسی می‌کنند، پولدارها منطقی هستند

وارن بافت می‌گوید: ” فقط وقتی عقل مستدل و انضباط احساسی را در هم می‌آمیزید به یک نگرش عاقلانه دست می‌یابید.”

Differences-Between-Middle-Class-And-Rich-People-8

استیو سیبولد برای نوشتن کتابش با عنوان ” پولدارها چگونه می‌اندیشند (How Rich People Think)” در طول ۳۰ سال گذشته با بیش از ۱۲۰۰ نفر از ثروتمندترین افراد جهان مصاحبه کرد و بر اساس یافته‌های او بیش از ۱۰۰ تفاوت کلیدی بین نگرش ثروتمندان و طبقه متوسط در موضوع پول و ثروت وجود دارد. از نظر استیو یکی از تفاوت‌های کلیدی این است که طبقه متوسط برخوردی احساسی با پول دارند در حالی که پولدارها از دید منطقی به پول می‌نگرند. تصمیم‌گیری‌های مالی عاطفی امور مالی شما را نابود خواهد کرد. وارن بافت می‌گوید سرمایه‌گذاری بیشتر با کنترل احساسات مرتبط است تا با خود پول. احساسات است که باعث می‌شود مردم در قیمت‌های بالا بخرند و با قیمت‌های پایین بفروشند. احساسات موجب عقد قراردادهای تجاری خطرناک می‌شود. احساسات را کنار بگذارید و منطقی بی اندیشید.

 

۹-طبقه متوسط توانایی‌شان را دست کم می‌گیرند، پولدارها به اهداف بزرگ می‌اندیشند

بو جکسون می‌گوید: ” اهداف بزرگی برای خود در نظر بگیرید و تا رسیدن به آن‌ها لحظه‌ای درنگ نکنید.”

Differences-Between-Middle-Class-And-Rich-People-9

طبقه متوسط هدف‌گذاری می‌کنند، البته گاهی اوقات! اما ظرفیت اهداف است که پولدارها را از طبقه متوسط جدا می‌کند. طبقه متوسط برای خود اهدافی در نظر می‌گیرند که به راحتی قابل حصول هستند. پولدارها به دنبال اهدافی هستند که غیرممکن، دشوار و دیوانه‌وار به نظر می‌رسند؛ اما می‌دانند که می‌توانند به این اهداف دست یابند. همه‌ی این‌ها به نگرش صحیح و منطقی آن‌ها برمی‌گردد.

وقتی هدف‌گذاری می‌کنید از خودتان بپرسید آیا این اهداف می‌توانند بزرگ‌تر باشند. از خودتان بپرسید آیا توانایی من همین‌قدر است یا می‌تواند بیشتر باشد. من مطمئنم توانایی‌تان بیشتر است.

 

۱۰-طبقه متوسط به سخت‌کوشی اعتقاد دارند، پولدارها از قدرت اهرم استفاده می‌کنند

جورج سوروس می‌گوید: ” استفاده بهتر از منابع کنونی خیلی آسان‌تر از ایجاد منابعی است که هنوز وجود ندارند.”

Differences-Between-Middle-Class-And-Rich-People-10

سخت‌کوشی برای همه‌ی ما لازم است. اگر می‌خواهید قله‌های موفقیت را فتح کنید، قله‌هایی که متعلق به شماست، باید بیشتر تلاش کنید. مشکل اینجاست که سخت‌کوشی به تنهایی، به ندرت می‌تواند شما را ثروتمند کند. اگر همه‌ی کارها را خودتان به تنهایی انجام دهید هرگز نمی‌توانید ثروتمند شوید. اگر واقعاً می‌خواهید ثروتمند شوید و در مسیر موفقیت و ثروت باقی بمانید باید از قدرت اهرم استفاده کنید. با شیوه‌هایی مانند برون‌سپاری و سرمایه‌گذاری می‌توانید از نیروی اهرم برای پیشبرد اهداف خود استفاده کنید. هر چه بیشتر قدرت اهرم‌های مختلف را با یکدیگر ترکیب کنید، وقت آزاد بیشتری برای تمرکز بر مسائل مهم‌تر در کسب و کار و زندگی خواهید داشت.

۱۱-…

تفاوت بعدی را شما توضیح دهید.

بعضی از تفاوت‌های طبقه متوسط و پولدارها بزرگ هستند، در حالی که بعضی دیگر ساده‌تر و کوچک‌تر به نظر می‌رسند. واقعیت این است که اگر می‌خواهید پولدار شوید باید مانند ثروتمندان بی اندیشید و همان کارهایی را انجام دهید که پولدارها انجام می‌دهند.

 

 

 

۱۰ بینش مشترک میلیاردها در مورد پول و ثروت

 

واقعاً چه چیزی ثروتمندان را از فقرا جدا می‌کند؟ فوق ثروتمندان چه ویژگی‌ها و بینش‌های مشترکی دارند؟ منظورم از فوق ثروتمندان افرادی است که میزان ثروت و دارایی‌هایشان فراتر از حیطه‌ی باورهای بیشتر مردم عادی است.

یکی از باورهای قدیمی می‌گوید طرز فکر شما، افکاری که به صورت روزانه تجربه می‌کنید برای انباشت ثروت بسیار حیاتی است؛ اما امروزه به خوبی می‌دانیم که بدون بهره‌مندی از باورها و بینش‌هایی که برای تولید ثروت طراحی شده‌اند هرگز نمی‌توانیم به هیچ ثروتی دست یابیم. همین بینش‌های اساسی است که ثروتمندان را از دیگر افراد جامعه جدا می‌کنند. همیشه قدم اول به سوی انباشت ثروت از باورهای بنیادینی شروع می‌شود که در ذهن شکل می‌گیرند.

اصلاً منظورم این نیست که اگر این باورها و نگرش‌های خاص را در ذهن خود ایجاد کنید به سادگی می‌توانید میلیاردر شوید و یا هر نوع ثروتی که آرزویش را دارید را به دست خواهید آورد چون اقدام کردن و تلاش و پشتکار نیز یکی از بخش‌های ضروری است که برای پولدار شدن باید به آن توجه کرد. برای اینکه فعالیت‌های ما به ثروت دلخواهمان ختم شود، نیاز به پایه‌ای محکم داریم که اولین بار در ذهن آدمی شکل می‌گیرد.

۱۰ بینش مشترک میلیاردها در مورد پول و ثروت عبارت‌اند از:

 

۱-ثروتمندان به شکست به عنوان شکست نگاه نمی‌کنند

میلیاردرها و دیگر افراد ثروتمند به شکست به عنوان شکست و بازی که برای همیشه به پایان رسیده است نگاه نمی‌کنند. بلکه برعکس، به شکست به عنوان مانعی برای رسیدن به موفقیت و فرصتی برای یادگیری می‌نگرند. همه‌ی ثروتمندان در مسیر انباشت ثروت دلخواهشان چندین و چند بار شکست‌ خورده‌اند اما همیشه شکست را فرصتی برای یادگیری می‌دانند که به رسیدن به رؤیاها و اهدافشان کمک می‌کند. هنری فورد به بهترین شکل ممکن این مورد را خلاصه کرده است: «شکست محلی برای استراحت است. فرصتی برای شروع دوباره اما هوشمندانه‌تر.»

 

۲-آن‌ها هرگز تسلیم نمی‌شوند

تمام میلیاردرها از چنان مقاومت و پشتکاری بهره‌مندند که این ویژگی‌ها بیشتر شبیه به یک وسواس دیوانه کننده است- اما نباید فراموش کرد که همین نگرش خارق‌العاده است که آن‌ها را به جایگاه کنونی‌شان رسانده است. آن‌ها برای دستیابی به چشم‌انداز و اهدافشان متعهد هستند و هرگز تا لحظه‌ی رسیدن به تمام اهدافشان تسلیم نمی‌شوند. استیو جابز در مورد مقاومت و پشتکار می‌گوید: «من معتقدم نیمی از چیزی که کارآفرینان موفق را از کارآفرینان ناموفق و شکست‌خورده جدا می‌کند مداومت محض است.»

 

۳-ثروتمندان، بزرگ فکر می‌کنند و رؤیاهای بزرگی در سر دارند

اگر رویای بزرگی نداشته باشید هرگز نمی‌توانید به آن دست یابید. به همین سادگی است. اگر می‌خواهید میلیاردر شوید باید دیدگاه بلندی داشته باشید و برای تبدیل رؤیاهای خود به حقیقت سخت و هوشمندانه کار کنید و زحمت بکشید. دونالد ترامپ می‌گوید: «من بزرگ اندیشی را دوست دارم. اگر می‌خواهید در مورد هر چیزی فکر کنید بهتر است بزرگ فکر کنید.»

 

۴-آن‌ها ذهنیتی قدرتمند در مورد پول و ثروت دارند

همان‌طور که قبلاً هم در این مقاله اشاره کردم، نگرش شما در مورد ثروت، پایه و اساس انباشت ثروت است. هر کسی که امروز ثروتمند است ذهنیتی منحصر به فرد و قوی در مورد ثروت داشته است. آن‌ها باور داشته‌اند که ثروتمند بودن چیز خوبی است. آن‌ها با پول احساس راحتی می‌کرده‌اند. آن‌ها با خرج کردن هم راحت بوده‌اند. در واقع، آن‌ها عاشق ثروت بوده‌اند. اگر نتوانید نگرشی صحیح و قدرتمند در مورد پول و ثروت داشته باشید هرگز نمی‌توانید پول زیادی انباشت کنید.

 

۵-ثروتمندان باور دارند که حاکم بر سرنوشت خود هستند

میلیاردرها معتقدند که با استفاده از مجموعه‌ای از افکار صحیح که با اقدامات گسترده و مناسب پشتیبانی شوند می‌توانند آینده‌ای روشن و موفق برای خود خلق کنند. این مورد یکی از تفاوت‌های بزرگ ثروتمندان با مردم عادی است که فکر می‌کنند هیچ کنترلی بر زندگی خود ندارند و فقط باید پذیرای واقعیت‌های زندگی باشند.

 

۶-پولدارها مسئولیت نتایج خود را بر عهده می‌گیرند

مهم نیست شکست بخورند یا موفق شوند، میلیاردرها همیشه مسئولیت نتایج خود را بر عهده می‌گیرند. حتی وقتی که شکست می‌خورند و با موانع پیچیده‌ای مواجه می‌شوند باز هم مسئولیت نتایج خود را بر عهده می‌گیرند چون عاشق این کار هستند و می‌دانند با پذیرش مسئولیت این پیام را به ذهن خود ارسال می‌کنند که آن‌ها قدرت تغییر نتایج منفی را دارند و تا لحظه‌ی رسیدن به موفقیت تسلیم نمی‌شوند.

 

۷-ثروتمندان به امنیت و خطر نکردن هیچ اعتقادی ندارند

میلیاردرها از ابتدا برای برنده شدن وارد بازی پول می‌شوند. آیا شما هم همین کار را می‌کنید؟ لطفاً اشتباه برداشت نکنید. ثروتمندان هیچ وقت با پول خود قمار نمی‌کنند اما وقتی هم که فرصت‌ها پیش روی‌شان قرار می‌گیرند با نگرش از دست ندان آنچه که دارند و یا حفظ آنچه که دارند این فرصت‌ها را از دست نمی‌دهند بلکه همیشه در چنین موقعیت‌هایی به دنبال یافتن راه‌های ثروتمند شدن هستند.

 

۸-آن‌ها می‌دانند و معتقدند که ثروت فراوانی در این جهان وجود دارد

ثروتمندان می‌دانند که در هر گوشه‌ی این جهان ثروت فراوانی وجود دارد و تنها زمانی که ارزشی منحصر به فرد در زندگی دیگران ایجاد کنند می‌توانند ثروت عظیمی انباشت کنند. آن‌ها می‌دانند که در کائنات به اندازه‌ی همه‌ی انسان‌ها ثروت کافی وجود دارد. این باور ثروتمندان به کلی با اعتقاد مردم عادی که فکر می‌کنند پول درآوردن سخت است و ثروتمند شدن غیرممکن، در تضاد است.

 

۹-ثروتمندان می‌دانند و معتقدند که ضریب هوشی (IQ) و تحصیلاتشان هیچ ربطی به پول و انباشت ثروت ندارد

پول و ثروت هیچ ارتباطی با ضریب هوشی (IQ) و مدارک و شرایط تحصیلی ندارد. پول به جیب افرادی جریان می‌یابد که فرصت‌ها را می‌یابند و ارزش خلق می‌کنند و همه‌ی میلیاردرها نیز می‌دانند که این تنها روش انباشت ثروت است. آن‌ها می‌دانند بازار است که تعیین می‌کند ثروت کجا برود و اگر شما در زمان و مکان مناسب از این فرصت استفاده کنید جریان ثروت به سوی حساب بانکی شما خواهد آمد.

 

۱۰-ثروتمندان معتقدند تنها زمانی ثروت به سوی شما خواهد آمد که به دیگران کمک کنید

اگر بتوانید به افراد جامعه در حل مشکل خاصی که دارند کمک کنید و این کار را در مقیاسی وسیع انجام دهید به راحتی می‌توانید ثروت بیشتری تولید کنید. میلیاردرها می‌دانند و معتقدند اگر بتوانید به آدم‌های زیادی کمک کنید تا به خواسته‌هایشان برسند به راحتی می‌توانید ثروت بزرگی انباشت کنید. زیگ زیگلار به بهترین شکل ممکن این مورد را خلاصه می‌کند: «می‌توانید به هر آنچه می‌خواهید در زندگی دست یابید فقط به این شرط که به افراد زیادی کمک کنید تا به آنچه می‌خواهند دست یابند.»

می‌دانیم که ثروتمندان انسان‌های منحصر به فردی هستند. همه‌ی ثروتمندان، میلیونرها و میلیاردرهای جهان از این بینش‌های مشترک در مورد پول و ثروت بهره‌مندند اما متأسفانه مردم عادی از این باورها بی‌بهره‌اند. اگر چه بهره‌مندی از این بینش‌ها به تنهایی نمی‌تواند شما را در زندگی ثروتمند کنند اما قطعاً می‌توانند جرقه‌ای در ذهن شما و آغازی برای شروع انباشت ثروت باشند و همین واقعیت است که موجب تولد تفاوت‌ها خواهد شد. در نهایت، این شما هستید که باید شرایط مالی‌تان را تغییر دهید.

 

نوع مطلب : مطالب و دانستنی ها، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 31 تیر 1394 :: نویسنده : شهاب الدین خالویی
نظرات ()
یکشنبه 26 شهریور 1396 08:41 ب.ظ
If you are going for most excellent contents like myself, just pay a visit this
web page daily as it offers feature contents,
thanks
جمعه 17 شهریور 1396 03:05 ب.ظ
Hmm it looks like your site ate my first comment (it was
super long) so I guess I'll just sum it up what I had written and say, I'm thoroughly enjoying your blog.
I too am an aspiring blog writer but I'm still new to
everything. Do you have any tips for inexperienced blog writers?

I'd genuinely appreciate it.
سه شنبه 17 مرداد 1396 04:43 ق.ظ
Very nice article. I absolutely appreciate this site.

Stick with it!
چهارشنبه 31 تیر 1394 01:07 ب.ظ
سلام.یا رنگ قالبو عوض کن یا رنگ نوشته ها رو مطالبو نمیشه خوند.
شهاب الدین خالوییچشم.ممنون بابت تذکرتون
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر